Pytania i odpowiedzi

Ogólne

Czym jest serwis eLotek.pl?

Dzięki eLotek.pl możesz grać w gry liczbowe organizowane przez Totalizator Sportowy przez Internet – za pomocą strony www, a także przez aplikację mobilną! Serwis eLotek.pl dofinansowany jest z dotacji unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Aby dowiedzieć się więcej na temat serwisu, zapoznaj się z naszym regulaminem.

Jak eLotek.pl gwarantuje bezpieczeństwo przy korzystaniu z serwisu?

Serwis eLotek.pl dołożył wszelkich starań, by przechowywane dane były bezpieczne. Poufność danych i weryfikację serwisu zapewnia certyfikat SSL, a sama baza danych została zgłoszona w Głównym Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych. Wasze kupony, zakupione w kolekturze, składowane są w sejfie, a wysokie wygrane przekazywane notarialnie.

Jak grać w serwisie eLotek.pl?

Aby zacząć korzystać z serwisu dokonaj szybkiej i wygodnej rejestracji. Następnie wypełnij kupon danej loterii, znajdujący się na głównej stronie, i kliknij ‘Graj’. Po zatwierdzeniu zakładu zapłać za niego, korzystając z dostępnych sposobów płatności. Ostatnim krokiem jest wybór rodzaju gry - możesz grać w grupie ze znajomymi bądź indywidualnie ;]

W jakie loterie mogę grać w serwisie eLotek.pl?

Serwis umożliwia grę w loterie Lotto, Lotto Plus, Mini Lotto oraz Multi Multi, które odbywają się w każdy wtorek, czwartek oraz sobotę o godzinie 21:40.

Jak zarejestrować się na eLotek.pl?

Umożliwiamy dwie metody rejestracji w serwisie. Pierwsza – kliknij przycisk ‘Zarejestruj się’ znajdujący się w górnej części strony. Po wypełnieniu obowiązkowych pól otrzymasz na swojej skrzynce pocztowej e-mail z linkiem aktywacyjnym do serwisu. Druga – wystarczy kliknąć przycisk ‘Zaloguj przez Facebook’ i zalogować się na swoje konto na Facebooku, by móc cieszyć się grą w eLotek.pl

Co się dzieje ze zleceniem w momencie zapłaty?

Po opłaceniu zakładu, Twój blankiet zanoszony jest przed losowaniem do kolektury, a otrzymany kupon, potwierdzający udział w grze, składowany jest przez nas w sejfie.

Do kiedy mogę zlecać zakłady na najbliższe losowanie?

Zakłady możesz zlecać do godziny 19:00 w dniu najbliższego losowania. Czas do momentu losowania o godzinie 21:40 jest nam potrzebny na zakup Twojego kuponu w kolekturze i umieszczeniu wszystkich skanów kuponów w serwisie. Zakłady złożone po godzinie 19:00 będą uczestniczyć w kolejnym losowaniu danej gry liczbowej.

Co to jest stałe zlecenie?

Jest to zlecenie składane automatycznie na podstawie określonych przez Ciebie kryteriów gry. Dzięki temu nie musisz nawet pamiętać o puszczeniu kuponu przy dużych kumulacjach. Możesz na przykład zlecić grę w Lotto z wybranymi wcześniej przez Ciebie liczbami za każdym razem, gdy będzie kumulacja od 6 milionów zł. By uczestniczyć w takiej grze wystarczy posiadać odpowiednie środki w portfelu, a serwis automatycznie złoży za Ciebie zakład. Nam również się to podoba ;]

Jak mogę zlecić stałe zlecenie?

Wypełnij kupon danej loterii znajdujący się na stronie głównej, a następnie kliknij przycisk ‘Stałe zlecenie’ znajdujący się w prawej części strony. Wybierz swoje kryteria gry i utwórz stałe zlecenie. Zostanie ono zrealizowane za każdym razem o godz.14:00 w dniu losowania, gdy spełnione zostaną Twoje kryteria, a w Twoim portfelu będzie wystarczająca ilość środków. W zakładce ‘Moje stałe zlecenia’ możesz zawsze zatrzymać, wznowić bądź usunąć stałe zlecenie.

Czy mogę grać metodą ‘Chybił-trafił’?

Nie ma możliwości gry metodą 'chybił-trafił', która dostępna jest jedynie w naziemnej kolekturze.

Czy mogę grać moimi szczęśliwymi liczbami?

Jasne! By móc zagrać swoimi liczbami kliknij żółty przycisk z koniczynką, znajdujący się w każdym polu z zakładem. Swoje ulubione liczby możesz zawsze zmienić w zakładce ‘Moje konto’.

Co oznacza status w szczegółach moich zakładów?

Wyróżniliśmy kilka statusów tak, by na bieżąco informować Cię jaki jest stan Twojego zakładu. Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce ‘Moje zakłady’ po najechaniu kursorem na ‘?’ przy ‘Statusie’.

Gdzie mogę znaleźć wyniki losowania?

Wyniki losowania, w którym bierzesz udział możesz znaleźć w szczegółach zakładu w zakładce ‘Moje zakłady’. Wystarczy kliknąć w przycisk ‘Pokaż wyniki losowania,’ znajdujący się pod polem z Twoimi wybranymi liczbami.

Czy mogę zobaczyć skan swojego kuponu?

W serwisie udostępniamy do wglądu skany kuponów wszystkich użytkowników na dane losowanie. By odnaleźć swój kupon kliknij przycisk ‘Pokaż’ znajdujący się w szczegółach Twojego zakładu, następnie użyj skrótu klawiszowego ctrl+f i wpisz ciąg liczb jednego z Twoich zakładów np. ‘8 12 19 25 40 41’. Wkrótce planujemy pokazywać Ci wyłącznie Twoje skany ;]

Czy mogę odebrać swój kupon?

Twój kupon jest przez nas przechowywany w sejfie przez 67 dni od daty ostatniego losowania, w którym brał udział. W tym czasie, jeśli kupon nie został przekazany Totalizatorowi w celu odebrania wygranej, możesz do nas wystąpić o przekazanie kuponu na Twój koszt. Po tym czasie kupon jest przez nas niszczony.

Jak znaleźć znajomych w serwisie?

Przejdź do zakładki ‘Znajomi’ i wpisz nick/imię/nazwisko Twojego znajomego w polu ‘Wyszukaj’. Jeśli nie możesz go znaleźć, upewnij się, czy nie zmienił swojego nicka na inny ;]

Jak mogę zaprosić znajomych do serwisu eLotek.pl?

Możesz zaprosić znajomego przez e-mail klikając ikonę koperty na stronie głównej albo z poziomu zakładki ‘Znajomi’. Drugim sposobem jest umieszczenie wpisu na swoim wallu na Facebook’u bądź Naszej Klasie, klikając odpowiednią ikonę na stronie głównej. Możesz mu też po prostu o nas powiedzieć ;P

Kiedy dostępne będą aplikacje mobilne na IOS oraz Android?

Już są ;D Obecnie umożliwiamy grę indywidualną. Gra grupowa już wkrótce, przy kolejnych aktualizacjach. Miłej zabawy! ;]

Aplikacja na iOS: https://bit.ly/elotekNAiPhone

Aplikacja na Androida: https://elotek.pl/android

Czemu zmiana hasła w serwisie jest zablokowana?

Zmiana hasła jest niedostępna dla użytkowników zalogowanych przez Facebook’a.

Czemu nie mogę usunąć konta?

Konto można usunąć jedynie wtedy, gdy nie masz żadnych zakładów oczekujących na losowanie, a w Twoim wirtualnym portfelu nie ma środków.

Gra indywidualna

Jak grać w Lotto z Plusem?

By zagrać w Lotto z Plusem wystarczy zaznaczyć pole ‘Plus’ znajdujące się na dole kuponu Lotto. Twoje liczby z zakładu Lotto wezmą udział w dodatkowym losowaniu z gwarantowaną pulą wygranej w wysokości 1 mln zł. Dodatkowa szansa kosztuje 1 zł. Obecnie w serwisie eLotek.pl Lotto Plus możliwy jest tylko przy grze indywidualnej.

Czym jest stawka i Plus w Multi Multi?

W Multi Multi możesz wybrać stawkę, za jaką chcesz grać. Podstawowa stawka to 2,5 zł (czyli x1), maksymalna to 25 zł (czyli x10). Wygrane zwiększają się proporcjonalnie do wybranej stawki. Opcja Plus w Multi Multi oznacza podwojenie ceny zakładu i dodatkowo powiększa wygraną. Plusem jest zawsze ostatnia z wylosowanych 20 liczb. Jeśli znajdzie się ona wśród Twoich wybranych liczb, wygrywasz zgodnie z tabelą wygranych, zamieszczoną w ostatnim punkcie pytań w części ‘Płatności i wygrane’.

Na czym polega gra systemem?

Gra systemem dostępna jest w Lotto oraz Mini Lotto, a polega na typowaniu większej ilości liczb niż jest losowanych (w Lotto losowanych jest 6 z 49 liczb, w Mini Lotto 5 z 42 liczb). Przy zwiększonej liczbie wytypowanych liczb zwiększa się jednocześnie prawdopodobieństwo wygranej.

Tabela systemowa Lotto:

Tabela systemowa Lotto

Tabela systemowa Mini Lotto:

Tabela systemowa Mini Lotto

Dlaczego nie mogę wysłać kuponu Multi Multi na każde losowanie?

W serwisie eLotek.pl umożliwiamy grę w Multi Multi odbywającą się w każde wtorki, czwartki i soboty o godz. 21:40. Obecne ograniczenie liczby losowań Multi Multi do tych terminów spowodowane jest kwestiami technicznymi. W przypadku większego zainteresowania tą loterią, umożliwimy składanie zleceń na każde losowanie Multi Multi.

Gra grupowa

Na czym polega gra grupowa?

Gra grupowa polega na łączeniu zakładów różnych uczestników tego samego losowania w grupy. Gra grupowa ma na celu zwiększenie prawdopodobieństwa wygranej. Procent wygranej uczestnika gry grupowej uzależniony jest od wniesionych do grupy zakładów– wygrana dzielona jest proporcjonalnie do złożonych zakładów w stosunku do zakładów w całej grupie. Zatem wnosząc np. 5 zakładów do grupy liczącej łącznie 50 zakładów, w przypadku wygranej uczestnik dostanie 10%, niezależnie od tego, czyje zakłady w grupie wygrały.

W jakie loterie mogę grać w grupie?

Aby grać w grupie wypełnij i opłać kupon Lotto bądź Mini Lotto. Obecnie nie umożliwiamy gry grupowej dla Lotto Plus i Multi Multi, a także dla zakładów systemowych bądź na kilka losowań w przód.

Jak dzieli się wygrana w grze grupowej?

Wygrana dzielona jest proporcjonalnie do wniesionych zakładów. Zatem wnosząc np. 5 zakładów do grupy liczącej łącznie 50 zakładów, w przypadku wygranej dostaniesz 10%, niezależnie od tego, czyje zakłady z grupy wygrały.

Jak stworzyć własną grupę?

Aby stworzyć własną grupę wypełnij i opłać kupon, a następnie kliknij przycisk ‘Graj w grupie’. Z trzech rodzajów gry grupowej wybierz ‘Utwórz grupę i zaproś znajomych’. Wymyśl nazwę grupy, określ typ gry i zaproś swoich znajomych do wspólnej gry.

Jak mogę zaprosić znajomych do grupy?

By grać ze znajomymi, najpierw trzeba wypełnić i opłacić kupon, a następnie stworzyć własną grupę. Wymyśl nazwę grupy, określ typ gry i zaproś znajomych przez Facebook’a (opcja dostępna tylko dla zalogowanych przez FB), e-mail bądź wybierz wśród swoich znajomych w serwisie eLotek.pl

Co mam zrobić, by grać tylko z wybranymi znajomymi?

Przy tworzeniu własnej grupy zaznacz typ gry: ‘grupa prywatna’. W założonej przez Ciebie grupie będą mogli grać tylko ci znajomi, których zaprosisz podczas tworzenia grupy. Żaden inny znajomy czy znajomy znajomych nie będzie mógł już do niej dołączyć.

Jak mogę skorzystać z zaproszenia do grupy ze znajomymi?

Jeśli znajomy zaprosił Cię do grupy, przejdź do zakładki ‘Znajomi’ i kliknij ‘Zaproszenia do wspólnej gry’. Tam znajdziesz wszystkie zaproszenia na najbliższe losowanie. By skorzystać z wybranego zaproszenia, kliknij przycisk ‘Dołącz’, wypełnij kupon i opłać swój zakład.

Czym jest grupa losowa?

Grupa losowa jest to rodzaj gry grupowej, w której serwis dobiera innych uczestników gry i łączy ich zakłady w grupy o określonej przez nich maksymalnej ilości zakładów. Umożliwiamy trzy progi grup losowych: do 10 / 50 / 100 zakładów. W momencie, w którym dołączona zostanie maksymalna liczba zakładów, system zamyka tę grupę i otwiera kolejną z tym samym progiem.

Płatności i wygrane

Czym jest wirtualny portfel?

Wirtualny portfel służy do gromadzenia Twoich wygranych i środków z doładowań. Możesz je wykorzystać do opłacania zakładów, co znacznie skróci czas operacji, bądź też możesz zlecić ich wypłatę na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy.

Jak mogę zapłacić za zakup kuponu?

W pierwszej kolejności kwota do zapłaty pobrana zostanie ze środków na Twoim wirtualnym portfelu. Jeśli nie posiadasz na nim żadnych funduszy, umożliwiamy płatność przez system płatności internetowych – Przelewy24.

Z jakich płatności mogę skorzystać w serwisie eLotek.pl?

W serwisie możesz skorzystać z systemu płatności internetowych Przelewy24 i udostępnionych w nim form płatności. Płatność kartą kredytową jest już dostępna przez Skrill (https://www.skrill.com) w aplikacjach mobilnych.

Aby doładować portfel, przejdź do zakładki ‘Wirtualny portfel’, znajdującej się w ‘Moim koncie’ i kliknij przycisk ‘Doładuj portfel’. Możesz także powiększyć kwotę przelewu w trakcie składania zakładu. Pamiętaj, iż doładowanie portfela na kwotę co najmniej 100 zł jest przez nas premiowane raz w miesiącu punktami Super Gracza!

Czemu nie mam zakładów pomimo dokonania wpłaty?

Ma to miejsce, kiedy informacja od integratora na temat poprawności transakcji nie jest przesyłana w odpowiednim czasie. Jeśli w danym czasie nie otrzymujemy z ich strony potwierdzenia to wartość transakcji zasila wirtualny portfel w serwisie. Należy wtedy raz jeszcze wypełnić kupon i skorzystać ze zgromadzonych środków w portfelu. Potwierdzeniem zakupu kuponów jest zawsze e-mail z wytypowanymi liczbami wysyłany przez nasz serwis oraz odpowiednia pozycja z zakładem w zakładce 'Moje zakłady'.

Jak mogę wypłacić środki z wirtualnego portfela?

Aby wypłacić środki z portfela, przejdź do zakładki ‘Wirtualny portfel’, znajdującej się w ‘Moim koncie’ i kliknij przycisk ‘Wypłać środki’. Wystarczy wpisać swoje dane i numer rachunku bankowego, a wszystkie środki przelejemy w ciągu 1 dnia roboczego.

Jak mogę sprawdzić czy wygrałem?

Informacje o wartości wygranej znajdziesz w szczegółach swoich zakładów. W przypadku, gdy Twój kupon okaże się zwycięski, powiadomimy Cię o tym również mailowo oraz otrzymasz informację o wygranej w powiadomieniach w serwisie.

Jak odebrać wygraną powyżej 20 000 zł?

W przypadku wygranej powyżej 20 000 zł, serwis skontaktuje się ze zwycięzcą, w celu przekazania kuponu do samodzielnego odbioru. Zwrot kuponu odbywa się notarialnie. W przypadku wygranej w grze grupowej serwis zbiera dane od uczestników grupy w celu sporządzenia aktu notarialnego. Ten dokument jest wymagany przez Totalizator Sportowy do wypłaty wygranej dla większej ilości graczy.

Czemu kwota wygranej jest mniejsza niż podaje Lotto?

W przypadku, gdy wygrana z pojedynczego zakładu wyniesie co najmniej 2 280 zł, zostanie ona zmniejszona o zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10%. Jest on automatycznie potrącany i odprowadzany przez Totalizator Sportowy. W konsekwencji, w wirtualnym portfelu zaksięgowana zostanie kwota netto.

Czym jest opłata serwisowa i ile wynosi?

Opłata serwisowa jest to opłata z tytułu świadczenia usług w ramach serwisu. Pozwala ona na stworzenie i udoskonalenie serwisu, wynajęcie biura, zakup drukarek i skanera oraz utrzymanie niezawodnego serwera.

Poniżej znajdziesz szczegóły opłaty serwisowej:
taryfa cenowa

Dla przykładu, opłata serwisowa dla:
- 3 zakładów Lotto kosztuje 3x0,80zł = 2,4zł (normalny Gracz) bądź 3x0,65zł = 1,95zł (Super Gracz)
- 6 zakładów Mini Lotto kosztuje (4x0,40zł) + (2x0,20zł) = 2zł (normalny Gracz) bądź (4x0,30zł) + (2x0,15zł) = 1,5zł (Super Gracz)
- 3 zakładów Multi Multi kosztuje (3x0,75zł) + (2%x7,50zł) = 2,4zł (normalny Gracz) bądź (3x0,65zł) + (2%x7,50zł) = 2,1zł (Super Gracz)

Co to są punkty Super Gracza?

Punkty Super Gracza to premia za określone aktywności w serwisie. Za każdym razem, gdy wykonasz jedną z premiowanych czynności, otrzymasz określoną liczbę punktów Super Gracza. Lista premiowanych czynności znajduje się w zakładce ‘Punkty Super Gracza’ w ‘Moim koncie’. W przypadku uzbierania odpowiedniej ilości punktów, zostajesz Super Graczem i przez 30 dni będziesz mógł składać zakłady po niższych stawkach opłaty serwisowej!

Jak mogę przedłużyć status Super Gracza?

Aby przedłużyć przywileje Super Gracza, wystarczy ponownie uzbierać odpowiednią ilość punktów, a status zostanie automatycznie przedłużony o kolejny okres 30 dni.

Ile mogę wygrać w każdej z dostępnych loterii?

Kwoty wygranych w poszczególnych loteriach znajdziesz poniżej:

Lotto

Grając w Lotto wygrywasz za każdym razem, gdy trafisz 3/4/5/6 liczb. W Lotto minimalna pula wygranej za ‘6’ wynosi 2 mln zł. Jeżeli nikt nie trafi ‘6’, występuje kumulacja, a jej wartość uzależniona jest od wartości stawek wpłaconych za udział w grze. Za trafienie ‘3’ wygrana jest gwarantowana i wynosi 24 zł.


Lotto Plus

Grając w Lotto Plus wygrywasz za każdym razem, gdy trafisz 3/4/5/6 liczb. Za trafienie ‘6’ wygrana jest gwarantowana i wynosi 1 mln zł. Za ‘5’ wygrywa się 3 500 zł, za ‘4’ – 100 zł, a za ‘3’ – 10 zł.


Mini Lotto

Grając w Mini Lotto wygrywasz za każdym razem, gdy trafisz 3/4/5 liczb. Totalizator Sportowy przeznacza na wygrane 50% łącznej kwoty wpłaconych stawek za udział w grze. Kwotę dzieli się następująco:

wygrane w Mini Lotto


Multi Multi

Grając w Multi Multi wygrywasz zgodnie z poniższą tabelą wygranych. Za trafienie ‘10’ przyznawana jest dodatkowa wygrana w postaci Bonusa. Jej aktualną wartość znajdziesz na stronie lotto.pl

wygrane w Multi Multi